🌐 Neomezená data

Srovnání neomezených dat

Přinášíme srovnání neomezeného mobilního internetu od všech českých operátorů. Poslední aktualizace nabídek proběhla 13. března 2022. Všechny uvedené tarify mají neomezené volání a SMS.

Nejlevnější neomezená data >

Znáte to, sedíte na zastávce a vlak či autobus stále nikde. Připojujete se tedy k internetu, a zatímco se načítá webová stránka s příjezdy a odjezdy, začnou vám do toho pípat zprávy z dalších aplikací. Kamarádka posílá foto z dovolené, tatínek se připomíná se svým e-receptem, když v tom mobil či tablet zahlásí vyčerpání mobilních dat. Je to k vzteku. Začnete tedy přemýšlet o tom, že přeci jen vezmete na milost nabídku operátora, který vám již několikrát volal s nabídkou neomezených dat. Neomezený internet v mobilu má spoustu výhod. Na následujících řádcích si vysvětlíme, proč se vyplatí mít neomezená data a ukážeme si, co nám dnešní trh nabízí.

neomezená data

O2 neomezená data

O2 v rámci svých NEO neomezených datových tarifů nabízí 3 možnosti, jak si dopřát neomezená data. Data neboli FUP je opravdu neomezený, takže můžete stahovat a surfovat bez omezení, co je však omezené, tak je rychlost připojení. O2 nyní updatovalo nabídku a přineslo jeden nový tarif a u dalších zvedlo limity rychlostí.

 • O2 NEO modrý přináší rychlost až 10 Mb/s. Tato rychlost je vhodná pro běžné použití internetu, nehodí se však už pro sledování videa v HD kvalitě.
 • O2 NEO bronzový tarif přináší možnost surfovat až rychlostí 20 Mb/s. Tato rychlost je pro běžné použití internetu v mobilu plně dostačující. Pokud byste však chtěli vytvořit hotspot a připojení sdílet například pro váš počítač, tak zde již můžete být limitováni pro přenos velkých souborů, či sledování videa a filmů ve vysokém rozlišení. Bronzový tarif už není vhodný pro Full HD rozlišení (1080p).
 • O2 NEO Stříbrný tarif je zcela bez omezení rychlosti připojení, takže v sítí 5G si můžete užít rychlost až 600 Mb/s. Navíc je součástí tarifu i 300 minut volání do zahraničí.
 •  O2 NEO zlatý je totožný jako stříbrný tarif, ale navíc nabízí 1 GB dat mimo EU, takže pokud často cestujete do exotických destinací, tak je to vhodná volba.
 O2 NEO MODRÝO2 NEO BRONZOVÝO2 NEO STŘÍBRNÝO2 NEO ZLATÝ
Cena899 Kč1099 Kč1299 Kč1599 Kč
Rychlost10 Mb/s20 Mb/saž 600 Mb/saž 600 Mb/s
Volání a SMSneomezeněneomezeněneomezeněneomezeně
Volání do zahraničí  300 minut300 minut
Data mimo EU    1 GB mimo EU
 Sjednat se slevouSjednat se slevouSjednat se slevouSjednat se slevou

T-mobile neomezená data

T-mobile zvolil u svých datových tarifů jinou strategii než O2. Můžete surfovat neomezenou rychlostí, ale jste limitováni počtem dat (FUP). Po jejich vyčerpání dojde k omezení rychlosti, avšak ne jak bylo zvykem, i následně se jedná o použitelné připojení.

 • T-mobile neomezeně XL je neomezený tarif, nicméně je zde jedno omezení z pohledu rychlosti, prvních 15 GB jede plnou rychlostí, následně dojde k omezení na 10 Mb/s, což však bude běžnému uživateli stačit.
 • T-mobile neomezeně 5G XL oproti předchozímu tarifu nabízí data bez omezení rychlosti, a navíc 1000 minut volání do zahraničí.
 • T-mobile neomezeně 5G XXL obsahuje vše co předchozí balíček, navíc má neomezené volání do zahraničí a 500 MB dat v roamingu.

T-mobile pořád online

T-mobile i v rámci tarifů, kde jsou omezená data (FUP) nabízí balíček pořád online, který vám umožní nadále surfovat i po vyčerpání vašeho datového limitu. S tímto balíčkem můžete nadále surfovat, ale je zde rychlostní omezení na 256 Kb/s. Tato rychlost postačí pro posílání e-mailů, zpráv přes Messenger, Whatsapp, iMessage a běžné surfování, jako je čtení zpráv. Bohužel už je to nedostatečné pro sledování videa a posílání obrázků, protože potřebná doba je již poměrně dlouhá.

Twist internet na rok

T-mobile nabízí Twist internet na rok, obsahuje 6 GB na celý rok, respektive 500 MB na měsíc. Cena je nyní akční s 50% slevou, za 499 Kč na rok. Taktéž u tohoto balíčku můžete využít neomezená data na léto aka Sportovní léto.

Neomezená data na léto 2022

T-mobile na toto léto opět připravil pro zákazníky akci, kdy k vašemu stávajícímu tarifu dostanete letní bonus, který bude, co se objemu týče stejně velký, jako váš základní balíček. To znamená, že pokud máte například 8 GB FUP limit, tak dalších 8 GB si zdarma můžete vyzvednout v aplikaci Můj T-Mobile. Akce potrvá od 1.7. do 31.8. 2022.

Pro zákazníky, kteří datová  limit vyčerpají, tak je k dispozici stále služba pořád online. Navíc majitelé předplacené karty dostanou při vyčerpání dárek na prodejně T-mobilu vodotěsný vak. 

Kdo si může bonusová data aktivovat?

 • Všichni paušální zákazníci T-mobilu.
 • Firemní zákazníci musí mít aktivní datový balíček Mobilní internet EXTRA nebo Mobilní internet EXTRA Nastálo.
 • Twist zákazníci taktéž nepřijdou zkrátka, zde je však podmínka, abyste měli aktivní některý z obnovujících se datových balíčků, ať už měsíční nebo roční.
 T-mobile neomezeně XLT-mobile neomezeně 5G XLT-mobile neomezeně 5G XXL
Cena875 Kč1275 Kč1575 Kč
Rychlostprvních 15 GB bez omezení, následně 10 Mb/sbez omezeníbez omezení
Volání a SMSneomezeněneomezeněneomezeně
Volání do zahraničí 1000 minutneomezeně a 500 MB roaming
 Sjednat se slevouSjednat se slevouSjednat se slevou

Neomezená data od Vodafone

Vodafone představil 1. června nové tarify, které jsou jako v případě dalších dvou operátorů dost podobně nastavené.

 • Základní tarif Vodafone Basic je bez omezení přenesených dat, bohužel je však omezená rychlost a to dost významně, konkrétně na 2 Mb/s. Taková rychlost je vhodná pouze na základní použití, nikoliv pro přenos objemných dat, či sledování videa v lepší kvalitě. Doporučujeme pro méně náročné zákazníky.
 • Prostřední tarif Neomezený Super je opět bez omezení přenesených dat (FUP limit), ale opět je limitován přenosovou rychlostí, v tom případě 10 Mb/s. Tato rychlost je dostačující pro většinu uživatelů, protože dovolí sledovat videoobsah ve FullHD kvalitě, můžete taktéž stahovat větší aplikace a hry.
 • Posledním a opravdu neomezeným je tarif Neomezený Premium 5G, tento tarif jako jediný nabízí přenos dat bez jakékoliv limitace, takže pokud přenesete velké objemy dat měsíčně, je to jasná volba.
 Vodafone neomezený BasicVodafone neomezený SuperVodafone neomezený Premium
Cena599 Kč799 Kč1199 Kč
Rychlost2 Mb/s10 Mb/sneomezně
Volání a SMSneomezeněneomezeněneomezeně
Sleva na telefon2000 Kč2000 Kč4000 Kč
5G3x zrychlení na maximum3x zrychlení na maximumneomezeně
 Sjednat se slevouSjednat se slevouSjednat se slevou
Nejlevnější neomezená data >

Neomezená data zdarma

V současné chvíli žádný operátor nenabízí data zdarma, jedná se vždy o časové omezenou akci. Budeme vás včas informovat, pokud se zase taková akce objeví. 🙂

Neomezený internet

Internet v mobilu lze využít pro spoustu užitečných i zábavných věcí. Díky němu můžeme nepřetržitě surfovat, streamovat hudbu, využívat videohovory či hrát online hry. Také si můžete stáhnout do mobilu filmy či se na ně dívat na své oblíbené internetové televizi. Dále se nabízí možnost stažení hudby do mobilu, která vám dělá společnost při vašich sportovních aktivitách či cestách. S neomezeným internetem vás nezaskočí nepřítomnost wifi připojení na chalupě u lesa či kdekoli na cestách. Také lze využívat funkci hotspot, díky které můžeme data sdílet mezi ostatními zařízeními. S neomezeným internetem v mobilu jste zkrátka neustále online a bez omezení.

Nejlevnější mobilní data   

Neomezené tarify můžeme v zásadě vybírat mezi 3 společnostmi. Jedná se o T- mobile, Vodafone a společnost O2. Při výběru vhodného tarifu bychom měli sledovat především nabízenou rychlost internetu. Ta se může u jednotlivých společností, ale i tarifů významně lišit. Rychlost 5 Mb/s postačí na běžné prohlížení stránek, využívání navigace v mobilu či např. komunikaci na messengeru a WhatsAppu. Neomezený internet s rychlostí 10 Mb/s můžeme využít pro videohovory v HD kvalitě či pro streamování, dále pro hraní online her a v neposlední řadě také pro aktivní používání cloudových služeb. Většina náročných uživatelů se pak spokojí s rychlostí převyšující 20 Mb/s.

Rychlost internetu je také závislá na lokalitě, v které je zrovna používán. Dále má na kvalitu přijímaných dat vliv typ použité technologie (3G, 4G, LTE, 5G). Velkou roli hraje dále množství uživatelů, kteří data aktivně sdílí. Všichni 3 zmínění operátoři nabízí hned několik tarifů, proto je nutné si ujasnit, zda chceme zakoupit zvýhodněný mobilní tarif se závazkem, nebo dáme raději přednost svobodnému paušálu bez závazku. Ceny se pak odvíjí zejména od rychlosti připojení a dále od délky užívání sjednaného tarifu. V zásadě platí, čím delší doba užívání tarifu, tím nižší cena. Při výběru nového tarifu bychom si měli důkladně přečíst celou smlouvu. V případě, že již nějaký tarif vlastníme a nevyhovuje nám, můžeme se podívat na současné možnosti na dostupných srovnávačích tarifů, kde pouze vyplníme, co je pro nás při využívání dat nejdůležitější a srovnávač nám vygeneruje ten pravý tarif na míru.

Nejlevnější neomezená data >
Jak aktivovat neomezená data O2

Neomezená data u O2 aktivujete přes web nebo v aplikaci Moje O2

Jak aktivovat neomezená data T-mobile

Aktivace probíhá v aplikaci Můj T-mobile

Jak aktivovat neomezená data Vodafone

Data si zaktivujete v aplikaci Můj Vodafone

Hodnocení našich čtenářů
[Celkem: 3 Průměr: 4.3]

4 Comments on “🌐 Neomezená data

 1. Opravený komentář:
  Není pravdivé, že by existovaly pouze tarify, neomezený „balíčkový“ internet mají i tito poskytovatelé. Pomalá data mi vyhovují, zaplatím a nemusím se starat. Výčet: Kaktus – stačí si sehnat sim aktivovanou změnou před létou 2020, rychlost i cena je pořád bezkonkurenční, síť T-mobile, s tím to jde, cena 50Kč, mne také vyhovuje. Sazkamobil – 80Kč – měsíc, síť Vodafone, beží obousměrně po vyčerpání 500Mb – 32Kbps, v málo osídlených oblastech se ztrácí. Výhodou je, že se nic nemusí potvrzovat, balíček automaticky přepne do nižší rychlosti. Dobití od stovky přes terminály Sazky, takže ok. Občas se strhává kredit, když chci spustit balíček od půlnoci, ale vše se dá řešit se zatím bezplatnou, ochotnou zákaznickou linkou. Coop mobil – ten má nyní cenu nejníže – 69Kč, ovšem dobití od stovky jde jen v prodejnách Coop, navíc je také v síťi Vodafone, po spotřebování 150Mb – obousměrně 32Kbps, bohužel, věrnostní akce nelze na data využít. Fayn telecomunication – ti přešli ze sítě T- mobilu k Vodafonu, také poskytují stejných 32Kbps, po vyčerpání cca. 80Mb za 16Kč, ale musíte platit měsíčně nejlacinější tarif, tuším Tiny za 69Kč. Tn mobil – zde je minimální platba 50Kč měsíc za tarif + 70 Kč 150Mb – pak 32Kbps – opět v síťi Vodafone Innogy mobil 100Kč za 150Mb, zaráží mě poplatek za aktivní, dnes málo obvyklý, za aktivní sim, je v síťi T-mobile a beží 32/16Kbps. Modrá simka – moc neoslní balíček nebo snad tarif za 214Kč z 500Mb – pak beží 20Kbps obousměrně. Oskarta – asi nejvýhodnější objem pro možnosti datového přenosu – 1Gb za 77Kč a to bez závazku, největší konkurence T-mobilu/Kaktusu co se týká marketingu, po vyčerpání ale jen malých 20Kbps – u Vodafone. Tesco mobil – balíček Na dosah – nejlevněší na trhu, ale běží jen 16Kbps, bohužel tento operátor, jako jediný poskytující zpomaléné přenosy u O2, velmi znepříjěmňuje přístup na weby, snad je na odesílání chatu v aplikacích, chrchlá i WhatsApp. Možná nejvýhodnější a zároveň nejrychleší internet nabízí Erimobile a to se závazkem na rok za 392Kč s rychlostí 0,5Mbps u T-mobilu, ale pro férovost přehledu uvádím… Nevýhoda je vysoký vstupní poplatek. Úplně jsem zapomněl na Mobil.cz – 200Kč měsíc, limit – pak 32/16.

  • Dobrý den, vámi uvedené tarify nejde tak úplně považovat za neomezené, protože rychlost, kterou umožňují po vyčerpání FUP je tak nízká, že pro běžné použití jsou prakticky nepoužitelné. Například vámi uváděné rychlosti 32/16Kbps stačí jen pro textové zprávy a e-maily bez přílohy. Běžný web by se touto rychlostí načítal několik desítek vteřin. Každopádně výhodou je, že i po vyčerpání FUP, člověk může dál používat internet a není nucen dokupovat další data, což ale není případ zde uváděných neomezených datových tarifů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*