🌐 Neomezená data

Znáte to, sedíte na zastávce a vlak či autobus stále nikde. Připojujete se tedy k internetu, a zatímco se načítá webová stránka s příjezdy a odjezdy, začnou vám do toho pípat zprávy z dalších aplikací. Kamarádka posílá foto z dovolené, tatínek se připomíná se svým e-receptem, když v tom mobil či tablet zahlásí vyčerpání mobilních dat. Je to k vzteku. Začnete tedy přemýšlet o tom, že přeci jen vezmete na milost nabídku operátora, který vám již několikrát volal s nabídkou neomezených dat. Neomezený internet v mobilu má spoustu výhod. Na následujících řádcích si vysvětlíme, proč se vyplatí mít neomezená data a ukážeme si, co nám dnešní trh nabízí.

neomezená data

Srovnání neomezených dat

Všechny uvedené tarify mají neomezené volání a SMS.

02 NEO bronzový
1099 Kč
Rychlost je omezená na 5 Mb/s, to stačí pro běžné využití mobilu: messengery, navigace, e-maily, ale také streamování hudby, sdílení souborů a fotek nebo přehrávání videa v HD kvalitě na YouTube a v O2 TV.
 
02 NEO Stříbrný
1299 Kč
Rychlost je omezená na 20 Mb/s, to stačí pro plnohodnotné využití mobilu: práce s cloudovými úložišti (Dropbox, iCloud, Google Drive), videohovory v HD kvalitě, hraní on-line her s využitím rozšířené reality, streamování hudby ve vysoké kvalitě, ale také přehrávání videa v nejvyšší kvalitě 4K na YouTube a v O2 TV.
 
O2 NEO Zlatý
1599 Kč
Rychlost Max 4G+ dosahuje na místech s nejmodernější technologií pokrytí až 300 Mb/s v závislosti na aktuálním vytížení sítě. Je tak vhodná pro nejnáročnější uživatele a profesionální využití.
 
O2 NEO Platinový
2499 Kč
600 minut volání do zahraničí, 1 GB dat po celém světě. Rychlost Max 4G+ dosahuje na místech s nejmodernější technologií pokrytí až 300 Mb/s v závislosti na aktuálním vytížení sítě. Tento tarif je vhodný pro nejnáročnější uživatele, kteří kromě nejrychlejších neomezených dat v ČR potřebují i mezinárodní hovory a data v celém světě.
 
T-mobile SD Neomezeně
1075 Kč
Surfujete 20 GB plnou rychlostí, poté až 3 Mbit/s EU datový limit 22 GB
 
T-mobile HD Neomezeně
1275 Kč
Surfujete 50 GB plnou rychlostí, poté až 10 Mbit/s EU datový limit 26 GB
 
T-mobile MAX Neomezeně
1575 Kč
Surfujte plnou rychlostí úplně neomezeně + Internet Svět 500 MB EU datový limit 33 GB
 
Vodafone Neomezený Basic
599 Kč
Rychlost je omezená na 2 Mb/s. Stačí na základní používání internetu a sledování videa v nižších rozlišení
 
Vodafone Neomezený Super
799 Kč
Rychlost je omezená na 10 Mb/s. Stačí na běžné používání internetu, včetně sledování videa v HD kvalitě.
 
Vodafone Neomezený Premium 5G
1199 Kč
Bez omezení rychlosti. Tato varianta je vhodná pro náročné uživatele, kteří nechtějí být nikterak omezování. Navíc 1000 minut volání do zahraničí.
 
Nejlevnější neomezená data >

Neomezená data u O2

O2 v rámci svých NEO neomezených datových tarifů nabízí 3 možnosti, jak si dopřát neomezená data. Data neboli FUP je opravdu neomezený, takže můžete stahovat a surfovat bez omezení, co je však omezené, tak je rychlost připojení. U bronzového tarifu můžete surfovat rychlostí až 5 Mb/s. Tato rychlost je pro běžné použití internetu v mobilu plně dostačující. Pokud byste však chtěli vytvořit hotspot a připojení sdílet například pro váš počítač, tak zde již můžete být limitování pro přenos velkých souborů, či sledování videa a filmů ve vysokém rozlišení. Bronzový tarif už není vhodný pro Full HD rozlišení (1080p).

Stříbrný tarif má menší omezení rychlosti, konkrétně na 20 Mb/s, což už postačí i na sledování videí ve vysokém rozlišení, Full HD a ve 4K. Taktéž je vhodnější na stahování větších souborů.

Poslední v nabídce je O2 NEO zlatý, který nabízí neomezenou rychlost stahování, až 300 Mb/s. Tato rychlost je vhodná i pro stahování objemných souborů, bude tedy bohatě stačit i pro stahování nejnovějších her na poslední verze konzolí Xbox a Playstation 5, klidně i na vaší chalupě na samotě v horách.

Platinový tarif je už jen taková třešnička na dortu, je to tarif určený pro světoběžníky, oproti zlatému tarifu nabídne navíc 600 minut volání do zahraničí a 1 GB dat po celém světě.

neomezená data O2

Neomezená data u T-mobile

T-mobile zvolil u svých datových tarifů jinou strategii než O2. Můžete surfovat neomezenou rychlostí, ale jste limitováni počtem dat (FUP), po jejich vyčerpání dojde k omezení rychlosti, avšak ne jak bylo zvykem, i následně se jedná o použitelné připojení.

U tarifu SD Neomezeně máte limit 20 GB měsíčně, následně dojde ke zpomalení rychlosti na 3 Mb/s. Tato varianta je vhodná pro méně náročné uživatele, co nepotřebují přesouvat velké objemy dat.

HD Neomezeně nabídne limit 50 GB plnou rychlostí, následně rychlost 10 Mb/s. Což je ekvivalent pro stříbrný tarif u O2. Tato rychlost již stačí pro sledování videoobsahu ve Full HD kvalitě.

Vrcholem nabídku u T-mobilu je MAX neomezeně. Zde jak název napovídá, není žádné omezení z pohledu přenesených dat, takže můžete surfovat bez omezení. Z pohledu ceny, je to srovnatelné s nabídkou od O2.

neomezená data t-mobile

Neomezená data od Vodafone

Vodafone představil 1. června nové tarify, které jsou jako v případě dalších dvou operátorů dost podobně nastavené.

Základní tarif Basic je bez omezení přenesených dat, bohužel je však omezená rychlost a to dost významně, konkrétně na 2 Mb/s. Taková rychlost je vhodná pouze na základní použití, nikoliv pro přenos objemných dat, či sledování videa v lepší kvalitě. Doporučujeme pro méně náročné zákazníky. Navíc tarif je omezený pro prvních 5000 zákazníků a bude dostupný pouze při sjednání přes internet.

Prostřední tarif Neomezený Super je opět bez omezení přenesených dat (FUP limit), ale opět je limitován přenosovou rychlostí, v tom případě 10 Mb/s. Tato rychlost je dostačující pro většinu uživatelů, protože dovolí sledovat videoobsah ve FullHD kvalitě, můžete taktéž stahovat větší aplikace a hry.

Posledním a opravdu neomezeným je tarif Neomezený Premium 5G, tento tarif jako jediný nabízí přenos dat bez jakékoliv limitace, takže pokud přenesete velké objemy dat měsíčně, je to jasná volba. Navíc nabídne 1000 minut volání do zahraničí.

tabulka neomezená data vodafone

Nejlevnější neomezená data >

Neomezená data zdarma

V současné chvíli žádný operátor nenabízí data zdarma, jedná se vždy o časové omezenou akci. Budeme vás včas informovat, pokud se zase taková akce objeví. 🙂

Twist internet na rok

T-mobile nabízí Twist internet na rok, obsahuje 6 GB na celý rok, respektive 500 MB na měsíc. Cena je nyní akční s 50% slevou, za 499 Kč na rok. Taktéž u tohoto balíčku můžete využít neomezená data na léto aka Sportovní léto.

Neomezená data na léto

T-mobile tento rok opět připravil akci, kterou nazval Sportovní léto. Neomezený internet bude dostupný od 18. června 2021 a to až do konce srpna. Tento balíček dat půjde aktivovat v aplikaci Můj T-mobile.

Kdo si může Sportovní léto aktivovat?

 • Všichni paušální zákazníci T-mobilu.
 • Firemní zákazníci musí mít aktivní datový balíček Mobilní internet EXTRA nebo Mobilní internet EXTRA Nastálo s datovým objemem od 2,5 GB.
 • Twist zákazníci taktéž nepřijdou zkrátka, zde je však podmínka, abyste měli aktivní některý z obnovujících se datových balíčků, ať už měsíční nebo roční.

Je zde nějaké omezení?

 • Z pohledu rychlosti není, T-mobile nebude nikterak omezovat či zpomalovat rychlost připojení.
 • V případě cesty do zahraničí, konkrétně států EU je spotřeba dat omezena na 9,5 GB pro paušální a firemní zákazníky. Pro předplacené karty Twist je limit 4,26 GB.

Neomezený internet

Internet v mobilu lze využít pro spoustu užitečných i zábavných věcí. Díky němu můžeme nepřetržitě surfovat, streamovat hudbu, využívat videohovory či hrát online hry. Také si můžete stáhnout do mobilu filmy či se na ně dívat na své oblíbené internetové televizi. Dále se nabízí možnost stažení hudby do mobilu, která vám dělá společnost při vašich sportovních aktivitách či cestách. S neomezeným internetem vás nezaskočí nepřítomnost wifi připojení na chalupě u lesa či kdekoli na cestách. Také lze využívat funkci hotspot, díky které můžeme data sdílet mezi ostatními zařízeními. S neomezeným internetem v mobilu jste zkrátka neustále online a bez omezení.

Nejlevnější mobilní data   

Neomezené tarify můžeme v zásadě vybírat mezi 3 společnostmi. Jedná se o T- mobile, Vodafone a společnost O2. Při výběru vhodného tarifu bychom měli sledovat především nabízenou rychlost internetu. Ta se může u jednotlivých společností, ale i tarifů významně lišit. Rychlost 5 Mb/s postačí na běžné prohlížení stránek, využívání navigace v mobilu či např. komunikaci na messengeru a WhatsAppu. Neomezený internet s rychlostí 10 Mb/s můžeme využít pro videohovory v HD kvalitě či pro streamování, dále pro hraní online her a v neposlední řadě také pro aktivní používání cloudových služeb. Většina náročných uživatelů se pak spokojí s rychlostí převyšující 20 Mb/s.

Rychlost internetu je také závislá na lokalitě, v které je zrovna používán. Dále má na kvalitu přijímaných dat vliv typ použité technologie (3G, 4G, LTE, 5G). Velkou roli hraje dále množství uživatelů, kteří data aktivně sdílí. Všichni 3 zmínění operátoři nabízí hned několik tarifů, proto je nutné si ujasnit, zda chceme zakoupit zvýhodněný mobilní tarif se závazkem, nebo dáme raději přednost svobodnému paušálu bez závazku. Ceny se pak odvíjí zejména od rychlosti připojení a dále od délky užívání sjednaného tarifu. V zásadě platí, čím delší doba užívání tarifu, tím nižší cena. Při výběru nového tarifu bychom si měli důkladně přečíst celou smlouvu. V případě, že již nějaký tarif vlastníme a nevyhovuje nám, můžeme se podívat na současné možnosti na dostupných srovnávačích tarifů, kde pouze vyplníme, co je pro nás při využívání dat nejdůležitější a srovnávač nám vygeneruje ten pravý tarif na míru.

Nejlevnější neomezená data >

3 Comments on “🌐 Neomezená data

 1. Není pravdivé, že by existovaly pouze tarify, neomezený „balíčkový“ internet mají i tito poskytovatelé.

  Pomalá data mi vyhovují, zaplatím a nemusím se starat. Výčet:

  Kaktus – stačí si sehnat sim aktivovanou před touto změnou, rychlost i cena je pořád bezkonkurenční, síť T-mobile, s tím to jde, cena 50Kč, mne také vyhovuje.
  Sazkamobil – 80Kč – měsíc, síť Vodafone, beží obousměrně po vyčerpání 500Mb – 32Kbps, v málo osídlených oblastech se ztrácí. Výhodou je, že se nic nemusí potvrzovat, balíček automaticky přepne do nižší rychlosti. Dobití od stovky přes terminály Sazky, takže ok. Občas se strhává kredit, když chci spustit balíček od půlnoci, ale vše se dá řešit se zatím bezplatnou, ochotnou zákaznickou linkou.
  Coop mobil – ten má nyní cenu nejníže – 69Kč, ovšem dobití od stovky jde jen v prodejnách Coop, navíc je také v síťi Vodafone, po spotřebování 150Mb – obousměrně 32Kbps, bohužel, věrnostní akce nelze na data využít.
  Fayn telecomunication – ti přešli ze sítě T- mobilu k Vodafonu, také poskytují stejných 32Kbps, po vyčerpání cca. 80Mb za 16Kč, ale musíte platit měsíčně nejlacinější tarif, tuším Tiny za 69Kč.
  Tn mobil – zde je minimální platba 50Kč měsíc za tarif + 70 Kč 150Mb – pak 32Kbps – opět v síťi Vodafone
  Innogy mobil 100Kč za 150Mb, zaráží mě poplatek za aktivní, dnes málo obvyklý, za aktivní sim, je v síťi T-mobile a beží 32/16Kbps.
  Modrá simka – moc neoslní balíček nebo snad tarif za 214Kč z 500Mb – pak beží 20Kbps obousměrně.
  Oskarta – asi nejvýhodnější objem pro možnosti datového přenosu – 1Gb za 77Kč a to bez závazku, největší konkurence T-mobilu/Kaktusu co se týká marketingu, po vyčerpání ale jen malých 20Kbps – u Vodafone.
  Tesco mobil – balíček Na dosah – nejlevněší na trhu, ale běží jen 16Kbps, bohužel tento operátor, jako jediný poskytující zpomaléné přenosy u O2, velmi znepříjěmňuje přístup na weby, snad je na odesílání chatu v aplikacích, chrchlá i WhatsApp.
  Možná nejvýhodnější a zároveň nejrychleší internet nabízí Erimobile a to se závazkem na rok za 392Kč s rychlostí 0,5Mbps u T-mobilu, ale pro férovost přehledu uvádím… Nevýhoda je vysoký vstupní poplatek.
  Úplně jsem zapomněl na Mobil.cz – 200Kč měsíc, limit – pak 32/16.

 2. Opravený komentář:
  Není pravdivé, že by existovaly pouze tarify, neomezený „balíčkový“ internet mají i tito poskytovatelé. Pomalá data mi vyhovují, zaplatím a nemusím se starat. Výčet: Kaktus – stačí si sehnat sim aktivovanou změnou před létou 2020, rychlost i cena je pořád bezkonkurenční, síť T-mobile, s tím to jde, cena 50Kč, mne také vyhovuje. Sazkamobil – 80Kč – měsíc, síť Vodafone, beží obousměrně po vyčerpání 500Mb – 32Kbps, v málo osídlených oblastech se ztrácí. Výhodou je, že se nic nemusí potvrzovat, balíček automaticky přepne do nižší rychlosti. Dobití od stovky přes terminály Sazky, takže ok. Občas se strhává kredit, když chci spustit balíček od půlnoci, ale vše se dá řešit se zatím bezplatnou, ochotnou zákaznickou linkou. Coop mobil – ten má nyní cenu nejníže – 69Kč, ovšem dobití od stovky jde jen v prodejnách Coop, navíc je také v síťi Vodafone, po spotřebování 150Mb – obousměrně 32Kbps, bohužel, věrnostní akce nelze na data využít. Fayn telecomunication – ti přešli ze sítě T- mobilu k Vodafonu, také poskytují stejných 32Kbps, po vyčerpání cca. 80Mb za 16Kč, ale musíte platit měsíčně nejlacinější tarif, tuším Tiny za 69Kč. Tn mobil – zde je minimální platba 50Kč měsíc za tarif + 70 Kč 150Mb – pak 32Kbps – opět v síťi Vodafone Innogy mobil 100Kč za 150Mb, zaráží mě poplatek za aktivní, dnes málo obvyklý, za aktivní sim, je v síťi T-mobile a beží 32/16Kbps. Modrá simka – moc neoslní balíček nebo snad tarif za 214Kč z 500Mb – pak beží 20Kbps obousměrně. Oskarta – asi nejvýhodnější objem pro možnosti datového přenosu – 1Gb za 77Kč a to bez závazku, největší konkurence T-mobilu/Kaktusu co se týká marketingu, po vyčerpání ale jen malých 20Kbps – u Vodafone. Tesco mobil – balíček Na dosah – nejlevněší na trhu, ale běží jen 16Kbps, bohužel tento operátor, jako jediný poskytující zpomaléné přenosy u O2, velmi znepříjěmňuje přístup na weby, snad je na odesílání chatu v aplikacích, chrchlá i WhatsApp. Možná nejvýhodnější a zároveň nejrychleší internet nabízí Erimobile a to se závazkem na rok za 392Kč s rychlostí 0,5Mbps u T-mobilu, ale pro férovost přehledu uvádím… Nevýhoda je vysoký vstupní poplatek. Úplně jsem zapomněl na Mobil.cz – 200Kč měsíc, limit – pak 32/16.

  • Dobrý den, vámi uvedené tarify nejde tak úplně považovat za neomezené, protože rychlost, kterou umožňují po vyčerpání FUP je tak nízká, že pro běžné použití jsou prakticky nepoužitelné. Například vámi uváděné rychlosti 32/16Kbps stačí jen pro textové zprávy a e-maily bez přílohy. Běžný web by se touto rychlostí načítal několik desítek vteřin. Každopádně výhodou je, že i po vyčerpání FUP, člověk může dál používat internet a není nucen dokupovat další data, což ale není případ zde uváděných neomezených datových tarifů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*