🚗 Povinné ručení

Online srovnání povinného ručení

Spočítat úsporu >

Využijte naší online kalkulačku povinného ručení na srovnání cen, neboli pojištění z odpovědnosti z provozu vozidla. Povinné ručení je pojištění, které je vyžadováno pro provoz vozidel na pozemních komunikacích, a to v i případě vozidla odstaveného. Povinné ručení slouží k úhradě škod, které způsobíte jiným osobám. Nekryje však škody, které si způsobíte na vlastním vozidle, tak k tomu slouží havarijní pojištění. V případě, že vám propadne povinné ručení, jste povinni odevzdat technický průkaz a značky z auta na evidenci vozidel

povinne ruceni obrazek

Ušetřete až 70% ze stávajících plateb pouhou změnou pojišťovny. Využití služeb za naše srovnání je zcela bezplatné a nezávazné. Součástí pojištění je i zelená karta, která vám ihned po uzavření příjde na email.

Sjednání povinného ručení online je velmi snadné a rychlé. Stačí si u nás vybrat pojišťovnu, která pro vás nabízí nejvýhodnější podmínky, vyplnit online formulář s SPZ. Většina pojišťoven nabízí pojištění povinného ručení online s okamžitou platností.

Zde jsou kroky, jak sjednat povinné ručení online:

  1. Vyberte si pojišťovnu, která nabízí nejvýhodnější podmínky pro vaše potřeby.
  2. Vyplňte online formulář s vašimi údaji.
  3. Uhraďte pojistné.
  4. Obdržíte zelenou kartu online.

Při sjednávání povinného ručení online je důležité si ověřit, že pojišťovna je řádně licencovaná a že nabízí pojištění, které odpovídá vašim potřebám.

Co je povinné ručení?

Povinné ručení neboli pojištění z odpovědnosti provozu vozidla je zákonné pojištění, které je vyžadováno pro provoz vozidla na veřejných komunikacích. Někdy je nesprávně uváděno, že je povinné ručení povinné pro každého vlastníka vozidla, což je mýtus, protože vozidlo na soukromém pozemku, můžete provozovat bez tohoto pojištění.

Jaká je cena povinného ručení?

Leckoho v dnešní době zajímá, jaká je cena za povinné ručení. Na to není jednoznačná odpověď. Ve hře o cenu, je několik faktorů. Jedná se o druh vozidla, způsob využití a v neposlední řadě vaše údaje, jako je věk, počet měsíců s bonusem a v neposlední řadě počet pojistných událostí.

Jak se počítá povinné ručení?

Základem pro výpočet je objem (obsah) motoru, případně výkon v kw. Dále adresa trvalého bydliště, váš věk a v neposlení řadě bonus řidiče, což se určuje podle doby vašeho předchozího pojištění a počtu nehod, které jste měl.

Některé pojišťovny hledí i na značku a stáří vozidla. Zda je provozovatelem fyzický osoba, nebo podnikatel. Případně osoba zdravotně postižená nebo lékař, tito lidé mívají zpravidla bonus. Na opačném konci jsou provozovatelé taxislužby, kteří naopak zaplatí oproti běžné populaci částku vyšší.

Jaké pojištění vybrat?

Velká většina lidí vybírá povinné ručení jen na základě ceny. Může a nemusí to být nejlepší výběr. Pojišťovny v současné době nabízejí spoustu bonusů jako je např.

  • právní a technická pomoc v případě nehody, což může být v nastalé situaci po nehodě, kdy jste v šoku a nevíte co dělat dosti nápomocné
  • odškodnění po nehodě, což není nic jiného než asistence našich právníků, aby vám pomohli k dosažení maximálního plnění ze strany viníka
  • pojištění přepravovaných věcí, v případě že vám někdo poškodí auto, nebo odcizí věci z vozidla můžete získat od pojišťovny poměrnou část zpět
  • první škoda bez vlivu na bonus řidiče
Spočítat úsporu >

Hodnocení našich čtenářů
[Celkem: 1 Průměr: 5]