⚡ Srovnání cen elektřiny

srovnani cen elektriny

  • 9 z 10 zákazníků s naší službou ušetří
  • Naše služby jsou zcela zdarma
  • Nabízíme srovnání elektřiny od všech dodavatelů v ČR
  • Nabízíme i neveřejné nabídky eletřiny s nejlevnější cenou, můžete tedy získat mimořádně výhodnou nabídku na elektřinu
  • Zajistíme zcela zdarma přechod od Vašeho stávajícího dodavatele elektřiny
  • Nabízíme bezplatné odborné a právní poradenství

Naše srovnávací kalkulačka elektřiny vám zdarma najde nejlevnější elektřinu na trhu. V průměru s námi ušetří zákazník okolo 5000,- Kč ročně.

Porovnat ceny elektřiny

Nejlevnější elektřina

Nejlevnější elektřinu můžete získat díky našemu porovnání cen jednotlivých dodavatelů. Jsme schopni zajistit neveřejné nabídky, kde se cena pohybuje pod ceníkovou cenou. Navíc v současné době nabízíme při změně dodavatele portační bonus 1000,- korun. Obecně ale není nejlepším řešením řídit se pouze nejnižší cenou, avšak i dalšími aspekty.

Srovnání dodavatelů elektřiny

Aktuální ceníky elektřiny při fixaci na 1 rok, u běžné sazby D02d, uvedená cena je bez dph.

DodavatelCena za 1 kWhCena za odběr měsíčně 
E.ON3,89 Kč91 KčSjednat se slevou
innogy4,40 Kč49 KčSjednat se slevou
ČEZ4,50 Kč49 KčSjednat se slevou
Centropol3,85 Kč49 KčSjednat se slevou

Cena elektřiny

Pokud vás zajímá aktuální cena elektřiny, tak tomu se věnujeme v samostatném článku.

Ušetřete díky srovnání cen elektřiny

Náklady na energie rok od roku stoupají. Jak lze na nich ušetřit? Řešením jsou alternativní energetické zdroje, nebo si dejte práci s vyhledáním jejich nejvýhodnějšího dodavatele. Čas věnovaný srovnání cen elektrické energie se vám rozhodně vyplatí.

Proč využít internetové srovnávače?

Výhod je hned celá řada. Na jednom místě naleznete přehledně seřazené všechny české distributory. Statistika říká, že díky tomuto jednoduchému srovnání ušetří 9 z 10 zákazníků. Tímto způsobem se dozvíte též o neveřejných nabídkách, jež vám jsou schopny zajistit mimořádně výhodnou cenu elektřiny. Zajímá vás, kolik ušetříte? V průměru to činí 5000 Kč, což není malá částka. Skvělou zprávou je, že tyto srovnávací služby využíváte zcela zdarma. Ani korunu vás nebude stát přechod od vašeho stávajícího dodavatele k distributorovi novému. Navíc vás nečeká žádné složité zařizování ani papírování. Poskytovatel internetového srovnání elektřiny vše potřebné zařídí za vás. Těšit se můžete rovněž na bezplatné odborné a právní poradenství.

Jak si stojí trh s elektřinou?

Před samotným srovnáním a propočítáním nákladů, zda se vám přestup k nového dodavateli vyplatí, byste měli vědět, kolik stojí elektřina. V roce 2019 počítejte s průměrnou cenou 4,31 Kč za 1 kWh, což činí 8% nárůst oproti loňskému roku. Pokud elektřinu nepoužíváte k vytápění ani k ohřevu vody, bude odběr vaší domácnosti činit zhruba 2 220 kWh. Z čeho se skládá cena elektřiny? Kromě zmiňovaného počtu kWh je to platba za jistič dle příkonu, poplatky za činnost OTE neboli státní společnosti zajišťující chod energetického trhu a fixní měsíční poplatek.

Porovnat ceny elektřiny

Seznamte se s distributory

Na území ČR naleznete 3 nejznámější dodavatele energie. Jedná se o ČEZ, E.ON a PRE, kteří vlastní nejrozsáhlejší distribuční sítě. Na paty jim ovšem šlape rostoucí konkurence, jejíž jména stoupají čím dál více do povědomí společnosti. Jmenujme například Bohemia Energy, Innogy Energie, MND či Pražská energetika. V jižních Čechách a na jižní Moravě se setkáme s nejvyšší cenou za 1 kWh, která činí 4,68 Kč. Naopak nejlevnější elektřina je v Praze, platí se zde 4,47 Kč za 1 kWh.

Jak ušetříte?

Náklady na elektřinu snížíte zateplením domu, energeticky úspornými žárovkami, výměnou kotle. Pokud změníte dodavatele elektrické energie, můžete ušetřit ještě mnohem více. Porovnejte si hlavně obchodní složky na celkové ceně energie, neboť jsou tím nejdůležitějším konkurenčním nástrojem. Tato složka tvoří 35-45 % z ceny elektřiny, stanovuje si ji obchodník. Každý rok byste si proto měli vaše vyúčtování srovnávat s aktuální nabídkou na trhu s elektrickou energií, zda neplatíte víc, než skutečně musíte. Jak již bylo zmíněno, změnou dodavatele je možné ušetřit až několik tisíc korun.

Dalším způsobem je využívání nízkého tarifu, kdy získáte lepší sazbu za kwh. Další variantou jak ušetřit, je snížit platbu za jistič, jeho změnou, protože se jedná o fixní platbu, bez ohledu na spotřebu.

Dodavatelé elektřiny

Na českém trhu působí několik desítek dodavatelů elektřiny, povětšinou už se jedná o zavedené poskytovatele, protože došlo k pročištění trhu od nepoctivých společností. Při výběru vhodného dodavatele je nutné se řídit nejen cenou, ale i doplňujícími podmínkami, aby nedošlo kupříkladu ke zbytečně dlouhéme zavázání se dodavateli.

Změna dodavatele elektřiny

Vzhledem k vysoké konkurenčnosti na trhu s elektřinou, je dost časté, že zmněou dodavatele můžete ušetřit několik tisíc ročně. V případě elektřiny se pohybuje provize obchodníka od 30 do 50 %, tudíž je zde velký prostor pro snížení nákladů vaší domácnosti. V případě změny dejte pozor na délku závazku, který vám nový dodavatel bude nabízet. Je vhodné požadovat zafixování ceny po určitou dobu, aby i v případě masivního zdražení, nepřišla vaše peněženka k úhoně.

Srovnání cen elektřiny

Po zadání požadovaných údajů Vám nabídneme srovnání cen elektřiny  přímo pro Vás včetně neveřejných nabídek od různých dodavatelů. Mezi dodavatele, které porovnáváme patří ČEZ, Innogy, eon, bohemia energy mnd, easy europe energy a pražská energetika. Přehledná tabulka s ceníkem pro rok 2019 na změnu dodavatele elektřiny.

Porovnat ceny elektřiny
Hodnocení našich čtenářů
[Celkem: 1 Průměr: 5]

1 Comment on “⚡ Srovnání cen elektřiny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*