📺 Nejlepší internetové televize

Jaké jsou v současné době nejlepší internetové televize?

Požadavky společnosti na poskytované služby se turbulentně mění a nároky neustále rostou. Tento trend se projevuje ve všech odvětvích zábavní a informační sektor nevyjímaje. Není tak divu, že se podoba televizního vysílání v posledních letech výrazně proměňuje. Klasickému večernímu společnému posezení u televize, kdy jste si při reklamě zaběhli pro něco na zub už téměř odzvonilo. Dnes jsou hitem internetové televize.

Srovnání internetových televizí

 O2 TVTelly TVLepší.TVT-mobile TVKukiSkylink Live TVVodafone TVSledování TV
 o2 tv logotelly tv logolepší tv logotmobile tv logokuki tv logoskylink logovodafone tv logosledování tv logo
Možnost vyzkoušení zdarmaNe14 dní30 dníne14 dní7 dní3 měsíce1 Kč za první měsíc
Cena měsíčně od299 Kč200 Kč139 Kč279 Kč100 Kč149 Kč80 Kč199 Kč
Počet programů od6512013310048436096
Počet HD programů od31741005333304095
Zpětné zhlédnutí7 dní7 dní100 dní7 dní24 hodin7 dní7 dní7 dní
Nahrávání100 hodin30 dníNeomezené30 dní10 hodinNe50 hodin25 hodin
Počet zařízení naráz1 až 34161 až 346není známo
Pronájem set-up-boxu49 Kč za měsíc90 Kč za měsícVlastní od 1899 Kč50 Kč za měsícVlastní od 1990 KčVlastní od 1390 Kč70 Kč za měsícVlastní od 1390
Potřebná rychlost internetu7 Mb/s6 Mb/s3 Mb/s5 Mb/s3 Mb/s10 Mb/s3 Mb/s1,2 Mb/s

Proč vyhrávají internetové televize

Velkou výhodou internetových televizí je flexibilita, kterou poskytují. Dnes už nemusíte spěchat od vlaku, abyste stihli začátek vašeho oblíbeného televizního pořadu. Pustit si jej můžete klidně zpětně.

Nemusíte si pořizovat žádný set-top box nebo satelitní přijímač, stačí slušná televize s internetovým připojením.

Dalším nešvarem, který lidem značně znepříjemňuje sledování běžné televize je velké množství reklam. Není tak výjimkou, že se dlouhé filmy v hlavním večerním vysílacím čase protáhnou až do noci. Se zpětným sledováním internetové televize vám to však nehrozí.

Která internetová televize je v současné době nejlepší?

Níže najdete srovnání internetových televizí, které jsou v současné době v České republice nejrozšířenější.

O2 TV

Začneme s nejrozšířenějším poskytovatelem internetové televize. O2 TV je u zákazníků nejoblíbenější, ale je to opravdu i nejlepší internetová televize?

Programová nabídka je zejména u vyšších balíčků velmi bohatá a potěší především sportovní fanoušky. Základní balíček má navíc tato internetová televize zdarma, stačí pokud máte u O2 aktivní dvě služby, třeba mobilní tarif a internet na doma. Za sledování za více zařízení si však musíte připlatit.

Lepší.TV

Mezi nejlepší televize přes internet patří jistě i poskytovatel Lepší.TV, který za velmi příznivou cenu přináší širokou nabídku programů, ale také funkci neomezeného nahrávání. Internetová televize Lepší.TV je vhodná především pro zákazníky s nižší rychlostí internetu, protože není nijak náročná. Na druhou stranu se to pak projevuje zhoršenou kvalitou obrazu. Sledování Lepší.TV na více zařízeních je pak také za poplatek.

T-Mobile TV

Za velmi zajímavého poskytovatele internetové televize pak na trhu platí i T-Mobile TV, který vyniká vysokou kvalitou obrazu a kvalitní zákaznickou podporou. Velkou výhodou je, že tuto internetovou televizi můžete sledovat na více zařízeních bez příplatku.

Za nedostatek se pak dá považovat závazek na 2 roky nebo občasné problémy s mobilní aplikací.

Telly TV

Za uživatelsky nejpřívětivější a cenově nejdostupnější je oprávněně považována internetová televize Telly TV. Už základní balíček programů, jehož cena startuje na 250 Kč za měsíc, obsahuje 64 programů, z nichž 35 je v HD kvalitě. V rámci této ceny navíc můžete televizi sledovat až na 4 zařízeních zároveň.

Při tak velké programové nabídce je škoda, že si můžete nahrát pouze 30 hodin vašich oblíbených pořadů, ale na druhou stranu všechny pořady můžete sledovat až 7 dní zpětně.

Kuki

Dalším významným hráčem na trhu v oblasti internetové televize je Kuki. V základní nabídce naleznete méně programů než u konkurence, zejména sportovní fandové by pak mohli být zklamaní. Rovněž prostor pouhých 10 hodin pro nahrávání považujeme za nedostatečný, za dodatečný prostor nebo kanály se platí poplatky navíc.

Hned v základu však potěší možnost sledovat Kuki na 1 televizi a 5 mobilních zařízeních zároveň. Navíc se jedná o internetovou televizi bez závazku, takže její zrušení v případě nespokojenosti není žádný problém.

Vodafone TV

Velkým hráčem na trhu je bezesporu také Vodafone TV, u kterého je velkým zklamáním, že v současné době stále nepodporuje sledování TV přes aplikaci v chytré televizi. Stále je vyžadován originální set-top box, který si musíte pronajmout přímo od Vodafonu.

Za další nevýhodu je možné považovat to, že na první pohled se Vodafone TV tváří tak, že ji můžete sledovat na 10 zařízeních. Je to pravda jen na půl, protože 10 si jich můžete zaregistrovat a využít jich můžete maximálně 6, a to musíte hodně kombinovat. Za další zařízení navíc není možné si ani doplatit.

Skylink Live TV

Poměrně výhodnou cenu přináší Skylink, kdy můžete internetovou televizi sledovat již od 149 korun měsíčně, s možností ji zdarma vyzkoušet na dobu 7 dnů. V základu nenabídne největší množství kanálů, což je vyváženo cenou základního balíčku. Další nevýhodou pro někoho může být absence nahrávání.

 

Časté otázky ohledně internetové televize

Co je internetová televize?

IPTV nebo taktéž internetová televize je služba, která umožňuje sledovat klasické televizní vysílání přes internet. Tudíž jste limitování pouze svým internetovým připojením. IPTV můžete sledovat z počítače, mobilu nebo i též na televizi.

Jak sledovat internetovou televizi?

Internetovou televizi můžete sledovat z vaší chytré televize, staré televize se set-up boxem, Android TV, Apple TV, počítače, notebooku, mobilního telefonu, tabletu.

Jak rychlý internet potřebuji pro sledování internetové televize?

Pro základní kvalitu, která odpovídá SD postačí připojení o rychlosti 1,2 Mb/s. Pro sledování v HD kvalitě se doporučuje připojení o rychlosti alespoň 3 Mb/s. FULL HD kvalita vyžaduje alespoň 5 Mb/s. A pro nejvyšší kvalitu ve 4K se doporučuje rychlost alespoň 10 Mb/s.

Můžu internetovou televize sledovat v zahraničí?

Většina poskytovatelů nabízí možnost sledovat v rámci zemí Evropské unie.

Můžu internetovou televizi sledovat i mimo země EU?

Ano, ale pouze když použijete VPN a změníte cílovou zemi na Česko, či jinou zemi EU.

Dá se sledovat internetová televize zdarma?

Ano, můžete využít zkušební období zdarma, které někteří poskytovatelé nabízejí. Případně se dají zdarma přes internet sledovat stanice jako ČT nebo Nova.

Hodnocení našich čtenářů
[Celkem: 2 Průměr: 5]