Twisto recenze, vše co potřebujete vědět

Co to vlastně to Twisto je?

Jedná se o finanční službu, která jednak zjednodušuje placení, a jednak řeší vaši současnou finanční situaci. Znamená to, že vám díky odložení platby umožní nakupovat, aniž byste si museli na danou věc nevýhodně půjčovat, s trochou nadsázky by se tato metoda dala označit jako půjčka bez doložení příjmu. Twisto vám dá finanční limit, který můžete bez poplatku využívat. Na začátku dalšího měsíce přijde vyúčtování a na jeho zaplacení máte 15 dnů. V momentě, kdy zaplatíte alespoň 10 % z vyúčtování, tak zbylou částku můžete doplatit až další měsíc.

ukázka limitu u účtu Twisto

Twisto karta

Twisto karta je tu proto, abyste za nákup zaplatili za 14-45 dní. Karta je na první 3 měsíce zdarma, následně stojí 49 nebo 99 korun měsíčně, a to v závislosti na zvoleném tarifu. Výhodou je dobrý přehled o platbách přímo v mobilní aplikaci. Tento způsob placení určitě uvítáte hlavně v předvánočním čase, kdy se řada lidí stresuje, zda bude mít dostatek financí na dárky pro své blízké.

Twisto pay

Jedná se o  doplňkovou službu, která umožňuje nakupovat v e-shopech za použití platby Twisto. V praxi to znamená, že nakoupíte a platbu za vás uhradí Twisto, vy následně podle svého tarifu uhradíte platbu Twistu. V případě, že nejste registrovaní, tak musíte zaplatit do 15 dnů, s registrací je možné uhradit částku až do 45 dnů, to vše bez poplatků.

Twisto splátky

Novinka, kterou Twisto přináší je možnost rozložit si platby vyšší než 3000 korun rozložit až na 12 měsíců. V případě, že službu na splátky využijete, tak částka 5000 korun při splacení za 5 měsíců přeplatíte o 582 korun, což vychází na 46% úrokovou sazbu, resp. 51,1% RPSN. Což není úplně nízký poplatek, místo toho můžete třeba vyzkoušet půjčku zdarma, kde v případě řádného splacení nepřeplatíte ani korunu.

Twisto cash

Ve své podstatě se jedná o půjčku, kterou vám Twisto převede na váš bankovní účet. Můžete si zvolit částku od 500 do 10 000 Kč. K převodu peněz dojde do druhé dne. Splatnost je standardně 14 dnů, s možností prodloužení. Poplatek za půjčku je 10 Kč za každou půjčenou pětistovku, pokud si tedy půjčím 2500 korun, tak přeplatím 50 korun. Půjčená částka a poplatek se odečte od vašeho Snap limitu.

Jak jsem spokojen se službami Twisto?

Co mě nejvíce lákalo na této revoluční metodě placení? Byla to hlavně možnost za svůj nákup zaplatit až za 3 měsíce. Taky je to určitě Twisto náramek, který můžu mít kdykoliv s sebou, aniž bych musel tahat peněženku nebo telefon. Pojďme se podívat blíže na to, jak tato služba funguje a zda v ní není nějaký háček.

Podvody

Samotné Twisto, ale i další bankovní instituce se stávají cílem internetových podvodníků, kteří se snaží obohatit na úkor těchto institucí. Jedná se především o nákupy v e-shopech pod smyšlenou nebo ukradenou identitou. Twisto má však vlastní systém Nikita na odhalování tohoto jednání. Nikita ověřuje v reálném čase údaje z veřejně dostupných zdrojů, díky tomu je schopna odhalit více než 97 % podvodů během pár vteřin.

Co se mi nejvíce líbí?

Odložená platba byla hlavní motivací, proč jsem se rozhodl Twisto vyzkoušet. Mile mě ovšem překvapila jednoduchost platební operace, kdy není nutné vytahovat platební kartu z peněženky a zdlouhavě opisovat její iniciály.

Platba faktur a složenek se díky Twistu pro mě hodně zjednodušila, protože nemusím nic opisovat ani vyplňovat, ale pomocí aplikaci složenku naskenuji a Twisto se již o zbytek postará.

Twisto pay se dá využít v partnerských e-shopech, kdy si zboží nejdříve vyzkoušíte a zaplatíte až za 14 dnů, v případě, že máte registraci, tak až za 45 dnů.

Cashback vám v rámci partnerských e-shopů umožní získat část z vaší zaplacené částky zpět.

Získej zdarma bonus 300,- Kč

Twisto obchody

Obchody, které tuto metodu placení podporují, se vyznačují tím, že za vše zaplatíte jediným kliknutím. Rovněž mě nadchl fakt, jaký mám přehled o uskutečněných nákupech, a tím pádem o své útratě. Všechny tyto údaje najdu na jednom místě. Shromažďují se tam i podklady pro případnou reklamaci zboží.

Hlavní výhoda placení v obchodech, které podporují Twisto je, že nemusíte nikde zadávat svojí platební kartu, ale vše proběhne bezpečně přes Twisto, kde si obchodník peníze strhne. Vy tak máte jistotu, že nedojde ke zneužití vašich údajů.

přehled e-shopů, které podporují twisto cashback a procentuální odměna

Jak bych shrnul své Twisto zkušenosti?

Se službou jsem byl skutečně spokojen, neboť je přehledná a rychlá. Pokud za své nákupy zaplatíte do data splatnosti, což je 15. každý měsíc, nečekají vás žádné další poplatky. Abyste tuto lhůtu nepromeškali, zasílá systém sms a emaily s blížící se splatností. Odložení platby až o 45 dní je více než příjemné. Zajímají vás negativa? Eshopů i kamenných obchodů, kteří tuto platební metodu nabízejí, je stále nedostačující počet. V každém případě je třeba si uvědomit, že Twisto je druh kreditní karty, na níž vám v případě pozdního placení budou naskakovat úroky. Proto neutrácejte víc, než musíte.

Co ještě dokáže nabídnout?

Moje recenze vám ještě odhalí další možnosti, které tato služba nabízí. Žhavou novinkou je platební náramek, jenž je součástí platební karty. Je silikonový, voděodolný a nemusí se nabíjet. Platíte s ním tak, že ho pouze přiložíte k platebnímu terminálu. Tím moderní způsoby placení nekončí. Twisto umožňuje používat i čím dál oblíbenější Apple Pay. Na závěr bych ještě rád zmínil, že přes Twisto jsou rovněž výhodné zahraniční platby. Ke směně kurzu není přidáván žádný další poplatek, proto uspoříte 3 % z každého placení.

Z jakých tarifů můžete vybírat?

Twisto vám umožní vybrat si tarif, který vám nejvíce sedne. V rámci základního bezplatného Online tarifu obdržíte platební kartu, odložení splatnosti o 1 měsíc, cashback z online nákupu a možnost platit fakturu jejím ofocením. Dále jsou k mání tarify Standard, který navíc nabídne možnost využít funkci split, ta se bude hodit, když se budete například v restauraci chtít s přáteli podílet na společné útratě. Navíc je tady Twisto karta s platebním náramkem a podporou Apple Pay.  Pak je tady Premium tarif s rozšířenými službami, který oproti ostatním tarifům nabídne nejlepší zahraniční kurzy a cestovní pojištění pro celou rodinu.

Získej zdarma bonus 300,- Kč

Závěr a zhodnocení služby

Celkově službu hodnotím jako přínosnou z několika důvodu, je to především díky inovačním možnostem jako je možnost rozdělení platby mezi přátele, platební náramek a možnosti Apple pay.

Co však hodnotím jako negativum, je nutnost dávat si pozor na dobu splatnosti, protože už pět dní po splatnosti vám twisto naúčtuje poplatek 150,- korun.

Twisto bonus

Pokud chcete bez rizika Twisto vyzkoušet, tak nyní společnost nabízí 300,- korun na vyzkoušení služby.

Twisto kontakt

Kancelář

Sokolovská 47/73
186 00 Praha 8

Email: dotaz@twisto.cz

Obvykle vám odpovíme do 5 pracovních dní

Telefon: +420 222 70 33 33

Pondělí až pátek, od 9 do 20 hodin

Web: www.twisto.cz

Hodnocení našich čtenářů
[Celkem: 3 Průměr: 4.3]