Půjčka na směnku v tíživé finanční situaci

Ocitli jste se v situaci, kdy urgentně potřebujete peníze, ale nikde vám půjčit nechtějí? Máte závažný negativní záznam v bankovním a nebankovním registru, kvůli němuž vám nepůjčí ani nebankovní společnosti? Řešení přeci jenom existuje v podobě půjčky na směnku.

Co je půjčka na směnku?

Je to druh půjčky, za jejíž poskytnutí vyžaduje poskytovatel podpis směnky ve výši půjčované částky. Proč se půjčka na směnku v hotovosti řadí mezi nepopulární finanční nástroje? Hrozí u ní totiž riziko, že se dostanete ještě do větších peněžních problémů, než v jakých se nacházíte nyní. Toto se vám ostatně může stát u jakékoliv jiné formy zadlužení. V případě půjčky na směnku byste měli důkladně zvážit, od koho si budete půjčovat.

Půjčka za 15 minut >

Na co si dát pozor?

V současné době se považuje za nelegální, pokud je směnka poskytnuta soukromou osobou. Z toho důvodu se doporučuje zvýšená opatrnost a raději se obrátit na prověřené instituce, jejichž důvěryhodnost si můžete jednoduše ověřit. Měli byste se vyhnout podpisu směnky neboli bianko šeku, na němž není uvedena půjčovaná částka. Rovněž by hned z vaší strany měla být zamítnuta směnka, u níž se vyžadují poplatky předem.

V čem spočívají výhody?

U tohoto typu půjčky zpravidla dorazí za vámi domů věřitel, který vám bez zbytečné administrativy okamžitě požadované peníze půjčí. Poskytovatel si je vědom toho, že částku potřebujete rychle a nacházíte se v bezvýchodné situaci. Proto není nereálná ani půjčka na směnku v exekuci. Takto půjčené peníze můžete využít na cokoliv.

Čtěte důkladně

Svým podpisem na směnce stvrzujete, že se vzdáváte práva zpochybnit pozdější úpravy a ujednání. Z toho důvodu podepisujte pouze směnku zcela vyplněnou, neboť se jedná o dokument, s nímž může jít věřitel rovnou k soudu. Bylo vám nabídnuto, že bude částka vyplněna až později podle vašich finančních možností? V takovém případě dejte ruce od směnky pryč, pravděpodobně se jedná o podvod. Rovněž zkontrolujte, zda je na směnce uvedené domluvené datum splatnosti.

Proč si nepůjčovat od soukromých investorů?

Hrozí zde vysoké riziko podvodu či astronomických úroků. Jsou jiné možnosti? Srovnejte si nebankovní půjčky, které jsou nabízeny bez potřeby nahlédnutí do bankovního a nebankovního registru. Jedná se o krátkodobé půjčky, jež vám vytrhnou trn z paty. Jste-li si jistí, že je dokážete nejpozději do požadovaných 30 dnů splatit, jsou pro vás ideálním řešením.

Půjčka za 15 minut >

Shrnutí na závěr

Máte se tedy půjčkám na směnku zcela vyhnout? Pokud si pohlídáte, zda má směnka všechny náležitosti, a zároveň je poskytována důvěryhodnou společností, mohlo by vše proběhnout bez potíží. Důležité je zajímat se ne o to, jak rychle peníze dostanete, ale za jakých podmínek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*