Půjčka na směnku

Ocitli jste se v situaci, kdy urgentně potřebujete peníze, ale nikde vám půjčit nechtějí? Máte závažný negativní záznam v bankovním a nebankovním registru, kvůli němuž vám nepůjčí ani nebankovní společnosti? Řešení přeci jenom existuje v podobě půjčky na směnku, případně půjčky bez doložení příjmů.

Půjčka na směnku v hotovosti

Tento finanční instrument nebo chcete-li cenný papír, byl poměrně oblíbený v minulosti, v dnešní době se však používá především při půjčce známým, případně toho využívají i finanční instituce, která však mají potřebnou licenci pro půjčování peněz. K této úpravě došlo z důvodu, aby směnka nebyla zneužívána lichváři vůči nemajetným oligofrenním spoluobčanům.

Co je půjčka na směnku?

Je to druh půjčky, za jejíž poskytnutí vyžaduje poskytovatel podpis směnky ve výši půjčované částky. Proč se půjčka na směnku v hotovosti řadí mezi nepopulární finanční nástroje? Hrozí u ní totiž riziko, že se dostanete ještě do větších peněžních problémů, než v jakých se nacházíte nyní, například když potřebujete půjčku v insolvenci . Toto se vám ostatně může stát u jakékoliv jiné formy zadlužení. V případě půjčky na směnku byste měli důkladně zvážit, od koho si budete půjčovat.

> Online žádost o rychlou půjčku <

Na co si dát pozor?

V současné době se považuje za nelegální, pokud je směnka poskytnuta soukromou osobou. . Z toho důvodu se doporučuje zvýšená opatrnost a raději se obrátit na prověřené instituce, jejichž důvěryhodnost si můžete jednoduše ověřit. Měli byste se vyhnout podpisu směnky neboli bianko šeku, na němž není uvedena půjčovaná částka. Rovněž by hned z vaší strany měla být zamítnuta směnka, u níž se vyžadují poplatky předem.

půjčka na směnku

V čem spočívají výhody?

U tohoto typu půjčky zpravidla dorazí za vámi domů věřitel, který vám bez zbytečné administrativy okamžitě požadované peníze půjčí. Poskytovatel si je vědom toho, že částku potřebujete rychle a nacházíte se v bezvýchodné situaci. Proto není nereálná ani půjčka na směnku v exekuci. Takto půjčené peníze můžete využít na cokoliv.

Půjčka na směnku od lichváře

Směnka bývá právem označována jako ostrý platební nástroj. Svým podpisem na směnce stvrzujete, že se vzdáváte práva zpochybnit pozdější úpravy a ujednání. Z toho důvodu podepisujte pouze směnku zcela vyplněnou, neboť se jedná o dokument, s nímž může jít lichvář rovnou k soudu. Bylo vám nabídnuto, že bude částka vyplněna až později podle vašich finančních možností? V takovém případě dejte ruce od směnky pryč, pravděpodobně se jedná o podvod. Rovněž zkontrolujte, zda je na směnce uvedené domluvené datum splatnosti. Rozhodně se vyvarujte podepisování blankosměnky, která nemusí při podpisu mít vyplněné veškeré náležitosti, toho může následně lichvář zneužít pro vám.

Proč si nepůjčovat od soukromých investorů?

Hrozí zde vysoké riziko podvodu či astronomických úroků. Jsou jiné možnosti? Srovnejte si nebankovní půjčky, které jsou nabízeny bez potřeby nahlédnutí do bankovního a nebankovního registru. Jedná se o krátkodobé půjčky, jež vám vytrhnou trn z paty. Jste-li si jistí, že je dokážete nejpozději do požadovaných 30 dnů splatit, jsou pro vás ideálním řešením.

> Online žádost o rychlou půjčku <

Shrnutí na závěr

Máte se tedy půjčkám na směnku zcela vyhnout? Pokud si pohlídáte, zda má směnka všechny náležitosti, a zároveň je poskytována důvěryhodnou společností, mohlo by vše proběhnout bez potíží. Důležité je zajímat se ne o to, jak rychle peníze dostanete, ale za jakých podmínek.

Hodnocení našich čtenářů
[Celkem: 1 Průměr: 5]

2 Comments on “Půjčka na směnku

  1. Dobry den nasel jsem na internetu ze poskytujete pujcku tak bych se chtel zeptat jestli je to porad aktualni ? Mel bych zajem o 300 000 kc ? Jsem zamestnany na dobu neurcitou a mam mesicne 19 000 kc , Jen bych se chtel prosim zeptat jestli vyzadujete poplatek dopredu nebo poplatek za prevod penez ,Dekuji

  2. Dobrý den chtěla bych si uvás zažádat o částku 20 000 děkuji s pozdravem pokorná Marie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*