Půjčka v insolvenci

Předem je nutné říci, že pro lidi v insolvenci, je poměrně náročné jakoukoliv půjčku získat. Jak se však vypořádat s mimořádným výdajem během osobního bankrotu?

> Online žádost o rychlou půjčku <

Je možná půjčka v insolvenci?

Situace, kdy se nacházíte v insolvenci jistě není jednoduchá, protože dle insolvenčního zákona, se nacházíte v situaci, kdy nejste v plné výši schopni zaplatit své závazky. Dle novely již není insolvence tak striktní, takže již není nutné splatit alespoň 30 % dluhů.

Insolvence trvá:

  • 3 roky, pokud jste schopni splatit alespoň 60 % závazků
  • 5 let, pokud jste schopni zaplatit alespoň 30 závazků

V zásadě se dá říci, že bankovní instituce vám během insolvence nepůjčí, jste pro ně moc rizikový klient. Nebankovní společnosti, ty nejznámější, které mají ještě solidní úrok také ne, opět ze stejného důvodu. Pak už se nabízí jen varianta půjčky od soukromé osoby, především známá je půjčka na směnku. Je však nutné brát v potaz, že pokud byste se splátkou zpozdili, tak vám soud může oddlužení zrušit.

Kdy si mohu vzít půjčku po insolvenci?

Proběhlá insolvence je pro finanční instituce viditelná ještě po dobu 5 let od skončení řízení.

Jak získat ihned půjčku v insolvenci

Nejjednodušší způsob je plná úhrada vašich dluhů a tím skončená insolvence, protože půjčka po insolvenci je mnohem snadněji dostupná.

Další variantou je půjčka od osoby blízké, která vám půjčí tak říkajíc na dobré slovo, ale ani tento způsob se nedá plně doporučit.

Půjčka po zahájení insolvenčního řízení.

Zahájená insolvence se může ve lhůtě 14 dnů od podání návrhu na oddlužení ukončit na návrh osoby povinné. Poté je možné závazky financovat například prodejem nemovitosti nebo jiných majetkových práv. Následně můžete bez větších obtíží požádat o novou půjčku.

Půjčka po insolvenci

Půjčka po insolvenci je možná, ale podmínky pro její získání jsou přísné. Nebankovní poskytovatelé nabízejí půjčky na účet po ukončené insolvenci. Jedná se o úvěr v malé finanční výši, který většinou nepřesahuje 30 000 Kč a sjednává se na velmi krátkou dobu, obvykle na 1 měsíc.

> Online žádost o rychlou půjčku <

Hodnocení našich čtenářů
[Celkem: 2 Průměr: 5]

0 Comments on “Půjčka v insolvenci