Půjčka bez doložení příjmů

Dlouhá léta byly produkty, které nesly název půjčka bez doložení příjmů, považovány za velmi nevýhodné a mnohdy podvodné, podobně jako půjčka na směnku. S tím bohužel tyto finanční produkty i nadále bojují, ačkoli už je realita dávno jiná. Se změnami platné legislativy v oblasti poskytování úvěrů, totiž přišla řada změn, která poskytování úvěrů zpřísnila, ale mají za úkol ochránit vlastního spotřebitele.

Půjčka bez doložení příjmu: co je to a jak ji získat?

Pokud potřebujete rychle peníze na nečekané výdaje, může se vám hodit půjčka bez doložení příjmu. Jedná se o typ půjčky, který nevyžaduje dokládání vašich příjmů, jako je například výplatní páska, daňové přiznání nebo potvrzení o zaměstnání. Tím se zkracuje doba vyřízení žádosti a zvyšuje šance na schválení. Půjčku bez doložení příjmu můžete získat od nebankovních společností, které jsou méně přísné než banky a nabízejí různé varianty splácení.

> Online žádost o rychlou půjčku <

Jaké jsou možnosti půjčky bez doložení příjmu?

Půjčku bez doložení příjmu můžete získat v několika formách, podle toho, co vám vyhovuje. Mezi nejčastější patří:

 • Půjčka bez doložení příjmu ihned na účet: Jedná se o rychlou půjčku, kterou můžete požádat online a peníze dostanete do několika minut na váš bankovní účet. Obvykle se jedná o menší částky do 10 000 Kč s krátkou dobou splatnosti do 30 dnů.
 • Půjčka na OP bez doložení příjmu: Jedná se o půjčku, kterou můžete získat pouze na základě vašeho občanského průkazu. Nemusíte dokládat žádné další doklady ani ručitele. Tento typ půjčky je vhodný pro lidi, kteří nemají stálý příjem nebo jsou v registru dlužníků.
 • Rychlá půjčka bez doložení příjmu: Jedná se o půjčku, kterou můžete získat velmi rychle, obvykle do 24 hodin. Může se jednat o online půjčku nebo půjčku na ruku. Částka i doba splatnosti se liší podle poskytovatele, ale obvykle se jedná o nižší sumy s kratší dobou splácení.
 • Nebankovní půjčky bez doložení příjmu: Jedná se o půjčky od nebankovních společností, které mají vlastní podmínky a kritéria pro poskytování půjček. Tyto společnosti jsou flexibilnější a ochotnější půjčit lidem s nižším příjmem, v registru dlužníků nebo bez zaměstnání. Nabízejí také delší dobu splácení a možnost refinancování.
 • Nebankovní půjčky bez registru a potvrzení příjmu: Jedná se o speciální typ nebankovních půjček, který nekontroluje váš registr dlužníků ani nepožaduje potvrzení o vašem příjmu. Tyto půjčky jsou vhodné pro lidi, kteří mají problémy s placením svých závazků a chtějí si sjednotit své dluhy do jedné splátky.

> Online žádost o rychlou půjčku <

Jaké jsou úskalí půjčky bez doložení příjmu?

Přestože půjčka bez doložení příjmu může být řešením vaší finanční situace, je třeba si uvědomit, že má i své nevýhody a rizika. Mezi ně patří:

 • Vyšší úroková sazba: Protože poskytovatelé půjček bez doložení příjmu riskují, že jim nebudete schopni splácet, požadují za to vyšší úrok. To znamená, že budete platit více peněz navíc než u běžné půjčky.
 • Poplatky a sankce: Pokud si půjčíte peníze bez doložení příjmu, musíte si pečlivě přečíst smlouvu a podmínky půjčky. Můžete se totiž setkat s různými poplatky za vyřízení, správu, prodloužení nebo předčasné splacení půjčky. Také můžete narazit na vysoké sankce za prodlení nebo nesplacení půjčky.
 • Exekuce a ztráta majetku: Pokud si půjčíte peníze bez doložení příjmu a nebudete je schopni splácet, může vás poskytovatel půjčky žalovat a vymáhat dluh exekucí. To znamená, že můžete přijít o svůj majetek, jako je například auto, byt nebo dům. Některé půjčky bez doložení příjmu také vyžadují ručitele, který musí zaplatit za vás, pokud vy nezaplatíte.

Jaká je situace dnes

Ano i ne, půjčky bez doložení příjmů jsou dnes produkty, které nabízejí nebankovní společnosti, jež však mají licenci k poskytování tohoto typu finančních produktů. I když po vás nebudou vyžadovat potvrzení příjmu od zaměstnavatele nebo daňové přiznání, nějaké ty záruky, že budete schopni splácet od vás stejně potřebují. Často tak vyžadují nejen vyplnění finančního dotazníku, ale i třeba i výpisy účtů. Stále se však můžete setkat se společnostmi, které se spokojí pouze s vašim prohlášením, že vyplněné údaje jsou správné.

> Online žádost o rychlou půjčku <

Výhodou půjček bez doložení příjmů je především jejich rychlost, díky tomu můžete mít peníze na účtu už za pár minut. To platí především u krátkodobých půjček s krátkou splatností. Zde však pozor na vysoké úroky a RPSN, které se může pohybovat i ve stovkách procent. Dbejte tak na to, abyste si údaje ohledně vašich příjmů a výdajů nepřikrašlovali, protože při pozdním splácení těchto půjček dlužná částka rychle roste.

Proč banky vyžadují informace o vašich příjmech a zadlužení?

Pokud si zažádáte o úvěr v bance, vždy budou požadovat nějakou formu potvrzení o výši vašeho měsíčního příjmu. Ačkoli se nemusí jednat striktně o potvrzení výše příjmu ze strany zaměstnavatele, projdou si vaše účty, ale i registr dlužníků. To vše je totiž potřeba, aby měli představu o vaší bonitě. Na jejíž základě vám mohou úvěr schválit či neschválit, ale podle rizikovosti nastaví i výši úroku u požadovaného úvěru. Pokud žádáte ve své bance, bývá průběh posuzování rychlejší a jednodušší, banka totiž zná vaši minulost, má přehled o vašich příjmech, ale i pravidelných výdajích.

I když získáte úvěr s výrazně vyšší úrokovou sazbou, než je uváděna v marketingových materiálech (reklamách), bývá úrok i výsledné RPSN nižší, než je tomu u půjček bez doložení příjmů.

Výše úrokové sazby tak vlastně odráží rizika

Čím více rizik pro instituci poskytující půjčku či úvěr představujete, tím vyšší úrok bude u výsledné varianty nabízeného úvěru nebo půjčky. Instituce, které nabízí půjčky bez doložení příjmů či prověření registrů dlužníků, na sebe berou podstatně vyšší riziko než banka, a proto úrokové sazby či RPSN dosahují mnohem větších cifer.

> Online žádost o rychlou půjčku <

  Hodnocení našich čtenářů
  [Celkem: 3 Průměr: 4.7]

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  *