Půjčka bez doložení příjmů

Dlouhá léta byly produkty, které nesly název půjčka bez doložení příjmů, považovány za velmi nevýhodné a mnohdy podvodné, podobně jako půjčka na směnku. S tím bohužel tyto finanční produkty i nadále bojují, ačkoli už je realita dávno jiná. Se změnami platné legislativy v oblasti poskytování úvěrů, totiž přišla řada změn, která poskytování úvěrů zpřísnila, ale mají za úkol ochránit vlastního spotřebitele.

Jaká je situace dnes

Ano i ne, půjčky bez doložení příjmů jsou dnes produkty, které nabízejí nebankovní společnosti, jež však mají licenci k poskytování tohoto typu finančních produktů. I když po vás nebudou vyžadovat potvrzení příjmu od zaměstnavatele nebo daňové přiznání, nějaké ty záruky, že budete schopni splácet od vás stejně potřebují. Často tak vyžadují nejen vyplnění finančního dotazníku, ale i třeba i výpisy účtů. Stále se však můžete setkat se společnostmi, které se spokojí pouze s vašim prohlášením, že vyplněné údaje jsou správné.

> Online žádost o rychlou půjčku <

Výhodou půjček bez doložení příjmů je především jejich rychlost, díky tomu můžete mít peníze na účtu už za pár minut. To platí především u krátkodobých půjček s krátkou splatností. Zde však pozor na vysoké úroky a RPSN, které se může pohybovat i ve stovkách procent. Dbejte tak na to, abyste si údaje ohledně vašich příjmů a výdajů nepřikrašlovali, protože při pozdním splácení těchto půjček dlužná částka rychle roste.

Proč banky vyžadují informace o vašich příjmech a zadlužení?

Pokud si zažádáte o úvěr v bance, vždy budou požadovat nějakou formu potvrzení o výši vašeho měsíčního příjmu. Ačkoli se nemusí jednat striktně o potvrzení výše příjmu ze strany zaměstnavatele, projdou si vaše účty, ale i registr dlužníků. To vše je totiž potřeba, aby měli představu o vaší bonitě. Na jejíž základě vám mohou úvěr schválit či neschválit, ale podle rizikovosti nastaví i výši úroku u požadovaného úvěru. Pokud žádáte ve své bance, bývá průběh posuzování rychlejší a jednodušší, banka totiž zná vaši minulost, má přehled o vašich příjmech, ale i pravidelných výdajích.

I když získáte úvěr s výrazně vyšší úrokovou sazbou, než je uváděna v marketingových materiálech (reklamách), bývá úrok i výsledné RPSN nižší, než je tomu u půjček bez doložení příjmů.

Výše úrokové sazby tak vlastně odráží rizika

Čím více rizik pro instituci poskytující půjčku či úvěr představujete, tím vyšší úrok bude u výsledné varianty nabízeného úvěru nebo půjčky. Instituce, které nabízí půjčky bez doložení příjmů či prověření registrů dlužníků, na sebe berou podstatně vyšší riziko než banka, a proto úrokové sazby či RPSN dosahují mnohem větších cifer.

> Online žádost o rychlou půjčku <

Hodnocení našich čtenářů
[Celkem: 2 Průměr: 4.5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*