Zonky půjčka recenze

logo Zonky

Recenze Zonky půjčky; aneb vše co potřebujete vědět o tom, když lidé půjčují lidem

Zonky už je poměrně zavedená, a především z televizní reklamy známá značka z kategorie takzvaných P2P půjček. Společnost působí na trhu od roku 2015, kdy vznikla jako startup pro společnost PPF, která je známá hlavně díky své AirBank.

Zonky zkušenosti

Snažili jsme posbírat, co nejvíce ověřených zkušeností od lidi, kteří půjčku využili. Zde přinášíme pár postřehů a zkušností.

  • Jsem už v důchodovém věku a invalidní, a byla jsem velmi mile překvapena jak jsem vše zvládla zařídit jen díky mému mobilnímu telefonu a spolupráci pracovniků zonky.cz.
    Dali mi přesný návod jak mám postupovat a přes prvotní potíže se stahovánim vypisů a nahráváním z internetového bankovnictví se mi podařilo celou záležitost vyřídit velmi rychle.
    Musim dodat, že ani od mé banky, kterou využívám celá léta se mi nedostalo takové podpory v návodu jak získat bankovní výpisy, aniž bych musela jezdit někam na pobočku své banky, jako od lidí v zonky.cz.
    S dojetím jsem se přesvědčila, že tato instituce je tu opravdu pro lidi a funguje
    bezchybně a rychle.
  • Volala jsem na zákaznickou linku, abych se dozvěděla věci ohledně půjčky, že bych ji chtěla splatit dříve. Údajně to mělo vyjít levněji, takže mě zajímalo jaký bude rozdíl. Každopádně paní na telefonu mi k tomu nic moc srozumitelného neřekla jen, že mi ten přehled může poslat. Místo toho mi poslala podklady, abych půjčku okamžitě splatila. Když si to člověk zakládá všichni super vysvětlí atd. ale potom ochota jak….

Snad tyto zkušenosti od uživatelů budou přínosné, při vašem rozhodování o půjčce.

Nevýhody půjčky od Zonky

Hlavní nevýhoda u půjčky, kterou jsme zjistili, je že je zde oproti dalším nebankovním společnostem velký nárok na dlužníka. A to z pohledu prověřování bonity, což v konečném důsledku není nevýhoda, ale přínos, aby se člověk bezhlavě nezadlužil.

Žádost o půjčku >

Co to vlastně jsou P2P půjčky?

Nejedná se o nic jiného než o přímé úvěrování. Oproti klasickým nebankovním půjčkám Zonky působí jako online tržiště půjček, kde dochází k propojení žadatelů o úvěr a soukromých investorů. Hlavním důvodem, proč lidé hledající úvěr jdou na toto tržiště je ten, že zde můžete získat daleko nižší úrok než klasické v bance.

Zonky tedy působí jako prostředník, který zpracuje vaší žádost o půjčku, kde uvedete pokud možno co nejvíce údajů o sobě, případně chytlavý příběh, na co chcete peníze využít, následně pro vás vypočítá doporučený úrok a dojde k vystavení nabídky investorům, kteří zpravidla do několika hodin, maximálně však dvou dnů vaší nabídku zainvestují. Pokud by se nenašel dostatek investorů, tak vaší žádost dofinancuje samo Zonky.

Kolik peněz, na co a na jak dlouho mi Zonky půjčí?

Půjčit si můžete v rozmezí od 20.000,- do 900.000,- korun. Splatnost půjčky si můžete navolit od 6 měsíců až na 10 let.

Půjčka není omezena svým účelem, takže je jedno si chcete koupit nový nábytek do bytu nebo na opravu střechy. Půjčka se dá dokonce využít na refinancování starých závazků, kdy případným sloučením starých závazků a možnosti získání nižšího úroku, můžete ušetřit pěknou řádku peněz.

zonky vypocet pujcky

Co budu potřebovat při žádosti o půjčku?

Budete potřebovat nahrát do systému ofocené dva doklady totožnosti (např. občanka, řidičák, pas apod.). Následně doložení příjmů. Ideální je výpis z bankovního účtu za poslední tři měsíce. U podnikatelů je také možné přiložit daňové přiznání. Na Zonkym si můžete půjčit i když nejste občan ČR,  stačí mít EU občanství, případně Ukrajinské.

Vadí záznam v registrech, insolvence, exekuce?

V případě záznamu v registrech není problém si půjčku vyřídit, může to však mít vliv na výši úroku. Lidem v insolvenci se nepůjčuje. Pokud máte exekuce nemusí to být překážka, pokud řádně plníte svoje závazky.

Jak je to s úroky a poplatky

Úroky mají poměrně širokou škálu a to v rozmezí nově od 2,99 % p.a. až do 19,99 % p.a. Úrokovou sazbu stanovuje Zonky na základě vašeho profilu, jako je příjem, závazky, předchozí splácení závazků a dalších aspektů. V zásadě platí, že čím více dodáte informací o sobě, tak tím můžete dosáhnout nižšího úroku. Následně Zonky vaší žádosti přiřadí rating, kteří vidí investoři.

zonky kalkulačka na mobilu

Jak probíhá samotná žádost a zpracování půjčky?

Po odeslání dokladů totožnosti a příjmů Zonky zpracuje vaší žádost nově už do 5 minut, zpravidla to trvá jeden den. Riskaři ohodnotí vaší žádost úrokovou sazbou. Následně se můžete rozhodnout, zda nabídku příjmete. Pokud ano, podepíšete smlouvu přes SMSku, takže nikam nemusíte chodit. Následně napíšete příběh, na co půjčku chcete, je to dobré pro investory, aby věděli, na co vlastně přispívají, může to urychlit vyřízení.

Následně se půjčka zobrazí na tržišti pro investory, kteří si vybírají podle ohodnocení rizika půjčky, na co půjčku chcete, jakou částku a investují libovolné částky. Investorů se složí obvykle několik, ale následné splátky zasíláte Zonkymu, který vede celou administraci. Jak již bylo uvedeno, pokud by se stalo, že váš příběh tolik nezaujme a investorů by se nenašel dostatek, tak zbytek financí dodá samo Zonky.

Do kdy budu peníze na svém účtu?

Vyřízení samotné žádosti a vyplnění potřebných údajů nezabere více než 10 minut. Ohodnocení půjčky trvá nejdéle dva dny, zpravidla však kratší dobu. Následně jde vaše žádost na tržiště, kde může být maximálně dva dny, ale půjčky jsou obvykle zafinancovány do pár desítek minut. Následně Zonky převede finance na váš účet, což je do jednoho dne. Celkově to tedy znamená, že peníze budete mít na účtu nejdéle do 5 dnů od žádosti.

Kolik po vás vlastně Zonky bude chtít?

P2P půjčky se vyznačují nízkými náklady, nejinak je to v tomto případě. Zonky si bere jako provizi 2 % z půjčené částky. To znamená, že při půjčce 100.000,- korun si zonky nechá jako provizi 2.000,- korun. Půjčka není zatížena žádnými dalšími náklady a poplatky.

Zonky kontakt

Benxy s.r.o.
Evropská 2690/17
160 00 Praha 6 – Dejvice
Žádost o půjčku >

Podělte se o vaší zkušenosti se Zonkym dole v komentářích.

Hodnocení našich čtenářů
[Celkem: 6 Průměr: 4]

1 Comment on “Zonky půjčka recenze

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*