Distribuční sazba D01d

Tarif D01d je určen pro domácnosti s nízkou spotřebou, které nevyužívají elektřinu pro vytápění ani k ohřevu vody. Sazba je jednotarifní, takže po celý den platíte cenu za kWh ve vysokém tarifu. Výhodou však je nižší měsíční paušální poplatek, oproti v běžné domácnosti běžnému tarifu D02d, kde však máte k dispozici i nízký tarif.

Sazba D01d je jednotarifní, to znamená, že celý den bězí ve vysokém tarifu.

Distribuční sazba D01d je jedna z možností, jak platit za elektřinu v domácnostech. Je určena pro ty, kteří mají malou spotřebu elektřiny a nepotřebují využívat nízký tarif, tedy levnější cenu elektřiny v určitých hodinách. V této sazbě platíte stále stejnou cenu za kilowatthodinu (kWh) po celý den, ale zároveň máte nižší měsíční paušální poplatek, který závisí na velikosti hlavního jističe.

Distribuční sazba D01d je vhodná například pro chaty, garáže nebo domácnosti s běžnými spotřebiči jako lednice, osvětlení, televize a podobně. Podmínkou je, že v domácnosti nesmí být připojená žádná výrobna elektřiny (například fotovoltaické panely) a jistič nesmí být vyšší než 3×63 A. Pokud máte větší spotřebu elektřiny nebo potřebujete ohřívat vodu nebo vytápět elektrickými spotřebiči, pravděpodobně se vám více vyplatí jiná distribuční sazba, například D02d nebo D25d.

Cena elektřiny v distribuční sazbě D01d se skládá ze dvou částí: ceny za dodávku elektřiny a ceny za distribuci elektřiny. Cena za dodávku je stanovena dodavatelem elektřiny, kterého si můžete vybrat z mnoha nabídek na trhu. Cena za distribuci je stanovena distributorem elektřiny, který je určen podle místa vašeho bydliště. 


Porovnat ceny elektřiny

Cena kWh sazby D01d

dodavatelcena kWh nízký tarifcena kWh vysoký tarif
PRE5,62
ČEZ5,1
E.ON4,5
LAMA5,43
tabulka s cenou elektřiny pro tarif D01d
Hodnocení našich čtenářů
[Celkem: 1 Průměr: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*